...Srdečný pozdrav na uvítanou!


Už jsi jistě něco o Tour de Natur zaslechl/a. Co vše se pod tímto názvem skrývá, se dozvíš, pokud budeš číst dále.

Co je Tour de Natur?

Tour de Natur neboli Cesta přírody je vlastně politickou demonstrací. Znamená zároveň i 18 dní života v pospolitosti, kdy každý člen ve skupině je důležitý. Chybět přitom nesmí týmový duch a spolupráce(např. při vaření, uklízení), dále ohleduplnost či pomoc slabším při jízdě. Čím více lidí se aktivně zapojí, tím pestřejší budou společné zážitky a tím lépe se zvládnou i méně oblíbené činnosti.

Tvořivost a umělecká spolupráce jsou nejen vítány, tvoří dokonce významnou součást této demonstrace. Rasistické či sexistické projevy nejsou jak mezi účastníky tak vůči okolí povoleny.

 

Denní program během jízdy

 

Probuzení hudbou (možná hraješ také na nějaký nástroj?).

Snídaně bude připravována společně, jídelna poté opět uklizena.

Přesně v 9.30 vyjíždíme.

Během cesty jsou naplánovány tiskové konference, informační akce, pouliční rozruch (zpěv, divadlo, tanec, žonglování,...) a samozřejmě spousta času pro společné rozhovory a diskuze. Možná nás zláká i koupání v rybnících či jezírkách, kolem kterých naše cesta povede. Až budeme mít chuť, uděláme si přestávku a poobědváme. Hlavní jídlo bude večer připravováno "pohotovostní skupinkou", poté společně snězeno a na závěr se všichni pustíme do umývání nádobí.

Nikde není mytí nádobí tak veselé, jako při naší túře! Večer se pořádají debaty, prohlídky, schůze, hudba, povídání, táborové ohně, romantika,....

Přesný program dne bude viset v předvečer u vchodu haly, v které přenocujeme. Protože jsme často vázáni domluvenými termíny, musíme se víceméně držet časového plánu.

Během túry se budeme dělit do různých "pracovních skupin"

 

Organizace, cesta, tisk, opravář, první pomoc, přihlášení a prodej určitých materiálů, právo demonstrace, divadlo, tanec, žonglování,...

u toho všeho můžeš být! Čím více se zapojíš, tím více si jízdu užiješ!

Důležitá dopravní pravidla

Jízda ve větší skupině vyžaduje disciplínu a zodpovědnost.

Jako nahlášená demonstrace pojedeme zpravidla v doprovodu policistů po ulici, a to výhradně!! po pravé straně. Vedoucí jezdec bude určen každé ráno před odjezdem. Nesmí být předjížděn. Vedlejší ulice budou zčásti policisty uzavřeny, aby mohla skupina zůstat pohromadě a žádné auto do ní neproklouzlo. Překážky na silnici se oznamují zadním řadám hlasitým pokřikem. Náhlé brzdění nebo zpomalení se hlásí zvednutím ruky. Jestliže budeš muset z jakéhokoli důvodu zastavit, pak prosím ne uprostřed silnice, ale u pravého kraje. Opravář pojede na konci skupiny a v případě potřeby ti pomůže. Nikdo nezůstane na cestě sám. V nouzi nebo při delším stoupání všichni počkají. První a poslední kolo budou vysílačkami neustále ve spojení.

Doprovodné vozidlo

Doprovodné vozidlo poveze transparenty, plakáty, letáčky, barvy na látky, lepidla a velké hudební nástroje. Během jízdy může naložit i nemocné účastníky či rozbitá kola. Běžné zavazadlo si musí každý v případě nutnosti vzít na vlastní kolo.

P.S. Hodně z nás se stalo "Tour-závislými" Možná také podlehneš hned na poprvé jejímu kouzlu?

 

 

 Motto und Grußwort Homepage mit Webseitenübersicht Flyer der Tour de Natur
   T  o  u   r    d e    N   a   t   u   r 
Organisator: ADFC Thüringen Webmaster: Ehrenfried Ehrenstein SW-Grafiken auf dieser Seite: Anne Weidemann
Erstellt: 06/2004 URL: www.tourdenatur.net/neuinfo.htm.cs letzte Änderung: 06/2004